Skip to main content

5 sprawdzonych sposobów na PROSTĄ naukę programowania dla dziecka

By 15 listopada 2019Bez kategorii

 „Tylko grasz w te gry” 

 

Dziś podpowiem Tobie jak zamienić zainteresowanie grami Twojego dziecka w twórczą i kreatywną pracę przy ich tworzeniu. Tak tak to możliwe 🙂

  1. Kodowanie na dywanie

Jest to seria ćwiczeń które w prosty sposób wprowadzają dziecko w świat programowania. Nie potrzeba do tego komputera ani żadnej wiedzy informatycznej .

http://kodowanienadywanie.blogspot.com/

Zobacz filmik z zajęć z kodowaniem na dywanie

https://www.facebook.com/home/aihivygioe/domains/smartkod.pl/public_html/videos/854943088177845/UzpfSTE4MDI0ODQ4NTMzOTU5Njk6MjMyNTEyMDg0MTEzMjM2NQ/

2.Godzina kodowania

Jest to jednogodzinne wprowadzenie do programowania w bardzo przyjemny i prosty sposób. Wystarczy wejść na stronę https://code.org/hourofcode/overview i wybrać jedną z propozycji. Filmiki i samouczki pokierują dalej Twoje dziecko.

3.Gry online

Jedną z takich propozycji jest Code Combat https://codecombat.com/  . Dziecko ma misję w których musi kierować bohaterem. Sterowanie odbywa się  poprzez pisanie kodu. Świetna zabawa.

  1. Scratch

Prosty, blokowy język programowania idealny na start. https://scratch.mit.edu/ . Tworzymy historyjki ,gry i animacje które możemy udostępnić dla świata.

5.Szkoły programowania  / zajęcia dodatkowe

Zajęcia bezpłatne z kodowania realizuje fundacja CoderDojo https://coderdojo.org.pl/

Fundacja prowadzi zajęcia w wielu miastach w Polsce. Kluby te zrzeszają miłośników programowania.

Takie inicjatywy jak i szkoły prywatne są świetnym miejscem na zaczęcie przygody z programowaniem przez najmłodszych. W szkołach uczą specjaliści zajmujący się programowaniem  oraz posiadający przygotowanie pedagogiczne.

Jedną z takich szkół jest SmartKod.pl  prowadząca zajęcia w Słupsku i Sławnie.