Kurs „Magia programowania”. Wiek 8-10 lat.

Idea zajęć

Nauka przez zabawę

Nasze zajęcia realizowane są w myśl idei „Nauka przez zabawę”. Zajęcia dają radość tworzenia. Dzieci kochają tworzenie nowych, zwariowanych projektów z Scratch. Oferta kierowana jest dla wszystkich dzieci chcących się świetnie bawić i przy okazji poznawać świat programowania. Po ukończeniu kursu każdy uczestnik otrzymuje certyfikat potwierdzający uczestnictwo.

Początek lekcji

Kodowanie na papierze

Zajęcia składają się z 3 części. Pierwsza część to kodowanie na papierze. Uczy ona myślenia komputerowego. Uczniowie rozkodowują lub kodują rysunek przedstawiający zwierzę lub przedmiot.

Film z kodowania
Serce lekcji

Tworzenie gry lub animacji.

Jest to właściwa i najdłuższa część lekcji. Podczas niej uczniowie tworzą najczęściej prostą grę w której za każdym razem wykorzystują inne bloki z Scratch odpowiednio je łącząc w logiczną całość. Poznają 2-3 nowe słówka w języku angielskim potrzebne do wykonania projektu.

Lekcja inaczej

Gry planszowe

Raz w miesiącu w czasie zajęć gramy w gry planszowe specjalnie stworzone do nauki programowania. Jest to świetna zabawa i integracja grupy oraz oczywiście nauka programowania.

Film z zajęć
Programowanie robotów Lego

Robotyka

Robotyka. Budowanie z zestawów Lego WeDo 2.0 i programowanie robotów. Regulacja prędkości silników, czujniki odległości, ruchu i przechyłu.

4 w roku szkolnym

Międzynarodowe certyfikaty

Realizujemy światowe projekty takie jak "godzina kodowania" gdzie uczniowie uzyskują certyfikaty w języku angielskim.

Koszt 120zł za miesiąc nauki.

Umów darmowe zajęcia